Jak się nazywa plecak worek?

Jak się nazywa plecak worek? Alternatywą dla plecaka czy torby podróżnej jest plecak worek. Jest on lekki, uniwersalny i bardzo pojemny. Jest jeszcze w użyciu pojęcie worko plecak lub plecak typu worek. Plecak worek tworzą kawałki materiału zszyte ze sobą, po obydwu stronach umieszczone są sznurki, które można ściągnąć i zamknąć plecak.

Na czym polega komfort użytkowania plecaka worka?

Sznurki plecaka worka można założyć na plecy, dzięki czemu przyjmuje on funkcję plecaka, zamknięcie często wyposażone jest jeszcze dodatkowo w zamek błyskawiczny. Jest dobrym rozwiązaniem podczas codziennych wędrówek po mieście, można do niego zapakować kanapkę, wodę na spacer, książki do biblioteki, a w drodze powrotnej lekkie zakupy. Bardzo dobrze sprawdzają się podczas podróży publicznymi środkami transportu. Plecak worek jest bardzo pojemny, zazwyczaj jest wykonany w taki sposób, że bez problemu pomieści klasyczną teczkę z dokumentami A4, a także niewielki laptop. Jest intuicyjny w obsłudze, wystarczy pociągnąć za sznurki, albo użyć znajdujących się na jego wyposażenia ściągaczy. Klarowność i praktyczność jego wykonania sprawia, że bardzo łatwo można go naprawić samemu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Plecak worek cechuje się dużą wygodą, ponieważ wszystkie przedmioty mamy cały czas pod ręką, wystarczy po nie sięgnąć. Jest noszony bardzo blisko ciała, dlatego rzadko pada łupem złodziei. Może być optymalnym wyborem na jednodniową wycieczkę po mieście albo całodzienne zwiedzanie podzwrotnikowego miasta.

Plecak worek z https://ho-lo.pl/plecaki/ nie tylko jest wygodny w użytkowaniu, ale stanowi też doskonały element stylizacji. Na rynku dostępne są plecaki worki dedykowane dla kobiet, dla mężczyzn i dla dzieci. Wykonywane są z różnych materiałów, dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i przeróżnych wzorach. W odróżnieniu od dużych toreb sportowych i plecaków dobrze wyglądają nie tylko w towarzystwie spodni, ale równie dobrze prezentują się z sukienkami i spódnicami, nadając stylizacji lekkości. W odróżnieniu np. od torebki plecaki worki są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ wykonane są z materiałów, które można prać w pralce.

Dobór plecaka worka w zależności od sytuacji

Jak się nazywa plecak worek?Plecak worek na plecy wykonany z naturalnych tkanin zapewnia przewiewność i jest łatwy do utrzymania w czystości. Produkty tego typu wykonane z bawełny są bardzo popularne, ponieważ są wygodne, ekologiczne i naturalne, łatwo je utrzymać w czystości, są przyjemne do noszenia, przewiewne i sztywne. Komfortowo dopasowują się do różnych kształtów, są wyjątkowo wytrzymałe, typowy worek jest w stanie wytrzymać udźwig do 20 kg. Tkaniny mogą być też łączone z różnych kolorowych materiałów albo opatrzone ciekawymi ilustracjami i napisami. Naturalne tkaniny mogą być wykonane z włókien konopnych, bambusowych lub lnianych. Plecaki worki przeznaczone do zadań wyjątkowych wykonane są z grubszego materiału, może to być naturalna lub sztuczna skóra, zaopatrzone są także dodatkowe kieszenie i przegrody. Odpowiednio wykonane mogą być równie eleganckie, jak torebki. Plecak worek męski wykonany z odpowiednio usztywnionego materiału może zastępować teczkę do pracy. Niektórzy producenci oferują również produkty tego typu wykonane z wodoodpornych surowców, dzięki czemu nie przejmują się błotem i wodą. Można udać się z nimi na wycieczkę na grzyby albo na ryby. Wytrzymają też krótką wędrówkę po górach lub jeziorach. Worek plecak zastępuje efektywnie nie tylko damską torebkę, ale może również służyć jako sportowa torba na siłownię, albo plecak na rower. Z pewnością jest ważnym elementem letnich wycieczek, doskonale sprawdzi się na plaży, pomieści ręcznik, wodę i przekąski.

Zobacz ofertę w sklepie Ho::lo

  1. Torby na ramię dla kobiet https://ho-lo.pl/torby-na-ramie/
  2. Nerki saszetki dla kobiet i mężczyzn https://ho-lo.pl/nerki/
  3. Portfele dla każdego https://ho-lo.pl/portfel-z-recyklingu/

 

W jaki sposób nosić plecak worek?

Plecak worek może być noszony centralnie na plecach jak zwykły plecak albo przewieszony przez ramię. Dzięki temu, że jest lekki, nie obciąża kręgosłupa, dlatego można go nosić przez dłuższy czas, nie odczuwając dyskomfortu. Można go też w każdej chwili złożyć i schować do szafki w publicznych miejscach albo pod siedzenie w samochodzie. Noszony na plecach sprawia, że ciężar jest zupełnie nieodczuwalny, a jednocześnie, gdyby jakaś osoba chciała się dostać do środka, musiałaby odsunąć sznurki, co nie może zostać niezauważone przez właściciela. Dlatego noszenie plecaka worka na sznurkach jest bezpieczne.

Okazuje się, że popularność plecaka worka jest w pełni uzasadniona. Korzystają z nich osoby we wszystkich przedziałach wiekowych zarówno kobiety, mężczyźni, jak i dzieci. Duża różnorodność i właściwości plecaka worka umożliwiają połączenie w jednym produkcie praktyczne użytkowanie, komfort i elegancję. W zależności od projektu może być kompaktowy lub bardzo duży. Szukając czegoś lekkiego na spakowanie drobnych elementów lepiej wybrać plecak worek niż sportową torbę albo torebkę. Może być też sposobem na wyrażenie siebie, poprzez zastosowanie ulubionego motywu, ciekawego cytatu czy specyficznego wzoru. Przekłada się także na korzyści ekonomiczne, ponieważ jego zakup nie jest związany z dużym wydatkiem.

HO::LO Studio
ul. Tkacka 19-22
70-556 Szczecin
602 177 056
www.ho-lo.pl