Największe na świecie targi jeździeckie

Największe na świecie targi jeździeckie. Nie ma takiej sumy pieniędzy, której nie da się wydać na konia- wie o tym każdy miłośnik tych zwierząt i sportu jeździeckiego. Wokół jeździectwa wyrósł cały przemysł: producenci sprzętu i odzieży, pasz, suplementów, gadżetów. Do tego setki sklepów jeździeckich, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Doprawdy, jest gdzie wydawać pieniądze. Dla fanów końskiego shoppingu, poza buszowaniem wśród regałów czy online, jest jeszcze jedna okazja do zrobienia dużych i często atrakcyjnych cenowo zakupów: targi jeździeckie. Na największych wśród wystawców znajdują się nawet setki sklepów jeździeckich. Gdzie warto pojechać, będąc zakupoholikiem?

Equitana, Niemcy

Equitana w Essen to miejsce, które każdy koniarz powinien odwiedzić przynajmniej raz. Największe na świecie targi jeździeckie odbywają się wiosną. Każdy dzień poświęcony jest innemu tematowi: jest dzień kucyków, dzień ogierów, dzień koni zaprzęgowych i dużo, dużo innych. Każdy, kto chce odwiedzić Equitanę powinien liczyć się z tym, że jeden dzień to za mało, by zobaczyć wszystko. Zwłaszcza, że arcyciekawe wydarzenia mają miejsce wieczorami. Podczas targów bowiem zobaczyć można na żywo gwiazdy światowego sportu jeździeckiego, takie jak Ingrid Klimke czy Dorothee Schneider. Wieczorny show nazywa się Top-Hop Show i warto wcześniej zapoznać się z dokładnym programem, by nie przegapić najciekawszych występów.

Equitana to doskonała okazja do zakupów: stoiska ma tam nawet 750 wystawców z całego świata. Są to producenci sprzętu, hodowcy, firmy z branży motoryzacyjnej i oczywiście sklepy jeździeckie z różnych krajów. Klientom oferowane są zniżki i promocje. Odwiedzających bywa nawet ponad 200 000, co najlepiej świadczy o rozmachu tej imprezy.

Royal Windsor Horse Show, Wielka Brytania

Największe na świecie targi jeździeckieTo impreza o ekskluzywnym charakterze i długiej historii. Pierwsza edycja miała miejsce w 1943 roku i miała na celu zbieranie funduszy na działania wojenne. Od tej pory odbywa się rokrocznie i jest jedyną okazją w Wielkiej Brytanii, by w jednym miejscu oglądać zmagania w czterech dyscyplinach: skokach, ujeżdżeniu, WKKW i powożeniu na międzynarodowym poziomie.

Wśród wystawiających się w Windsorze sklepów jeździeckich co roku pojawiają się nowe. Strefa zakupowa podzielona jest tematycznie na część restauracyjną, lifestyle’ową, poświęconą modzie i biżuterii oraz typowo końską, ze sklepami jeździeckimi. Chętni na zakupy, by nie pogubić się w gąszczu okazji, mogą kierować się specjalnym przewodnikiem, wychodzącym na łamach mediów społecznościowych.

Spoga Horse, Niemcy

Niezależnie od tego, czy jesteś jeźdźcem rekreacyjnym, czy zawodowcem, na Spodze znajdziesz wszystko. Sami wystawcy są zachęcani do budowania partnerstw i nawiązywania kontaktów biznesowych. Na targach pokazują się firmy z ponad 30 krajów w imponującej liczbie ponad 400, zaś liczba zwiedzających oscyluje wokół 7000, goście pochodzą z 70 krajów. Jak wspomina Paul Schockemohle, jeden z najbardziej znanych biznesmenów w branży jeździeckiej, Spoga to doskonała okazja do poszerzania międzynarodowych kontaktów, w tym z tak egzotycznymi kontrahentami jak Japończycy i Australijczycy.

Podczas Spoga Horse ma miejsce ciekawe wydarzenie, związane z handlem: wręczana jest nagroda Hippo Dealer Award. To wyróżnienie dla  najlepszego sklepu jeździeckiego w kilku kategoriach, takich jak na przykład Best Retailer czy Best Special Retailer. Również internetowe sklepy jeździeckie są tam honorowane nagrodami.

Salon Du Cheval De Paris, Francja

Salon Du Cheval łączy wiele wydarzeń. To targi, wystawy, pokazy i zawody jeździeckie na wysokim poziomie. Targom towarzyszą wykłady i warsztaty, organizowane są także zajęcia specjalnie dla dzieci. Najlepsi specjaliści w dziedzinie weterynarii dzielą się swoja wiedzą na temat dobrostanu i zdrowia koni, żywienia, chowu, anatomii i fizjologii, wszystko pod patronatem AVEF (Francuskie Towarzystwo Weterynarii Koni). . Podobnie jak na Equitanie, wieczorami odbywają się ciekawe pokazy. Targi mają blisko 50-letnią historię. Trwają 5 dni, a odwiedzają je corocznie blisko 130 000 ludzi. Wśród 270 wystawców znajdują się największe francuskie sklepy jeździeckie.

Equitana USA, Stany Zjednoczone

Amerykańskie targi Equitana to wyjątkowe wydarzenie, także ze względu na miejsce: Kentucky Horse Park to jedyna w swoim rodzaju przestrzeń, poświęcona w całości koniom i wszystkiemu, co z nimi związane. Equitana łączy ze sobą edukację, pokazy i targi. W każdej z tych sfer znajdują się zagadnienia specyficzne dla kultury amerykańskiej, więc ciekawe dla Europejczyka. Także dział targowy, dzięki obecności sklepów jeździeckich związanych ze stylem western, zaciekawi gościa ze Starego Kontynentu. Program edukacyjny, składający się z seminariów, klinik i szkoleń poszerzy wiedzę, daje też możliwość własnego wkładu: organizatorzy zachęcają do zgłaszanie się jako demonstrant czy klinicysta. Podczas Equitany odbywa się wieczorne show: połączenie teatru, widowiska “światło i dźwięk” i występów jeździeckich. Spektakl dotyczy relacji człowieka i konia na przestrzeni wieków. Wśród sklepów jeździeckich znajdziemy znane z Europy marki, ale także nigdzie indziej nie spotykane, lokalne.