Co ile tygodni depilacja laserowa?

Co ile tygodni depilacja laserowa? Nie da się ukryć, że depilacja laserowa ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że metoda ta jest bardzo skuteczna, a także stosunkowo łatwa do wykonania. Od czego uzależniona jest trwałość zabiegu depilacji? Dlaczego usunięcie wszystkich włosów na jednym zabiegu nie jest możliwe? Kiedy efekty depilacji laserowej są zauważalne? Na jak długo wystarczają efekty depilacji laserowej? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Trwałość zabiegu depilacji – od czego jest uzależniona?

Zanim zaczniemy rozwodzić się nad pozostałymi aspektami związanymi z depilacją laserową w http://epi-gdansk.pl/depilacja-laserowa-gdansk/, warto wcześniej zastanowić się, od czego ona zależy. Otóż okazuje się, że trwałość jest bezpośrednio powiązana z rodzajami technologii, które zastosowane zostały w trakcie danego zabiegu. Przykładowo SHR, l-light, a także fotoepilacja IPL to metody, które nie są w stanie usunąć definitywnie włosów. W praktyce oznacza to, że efekty widoczne są tylko i wyłącznie w przypadku regularnego wykonywanie poszczególnych zabiegów. Specjaliści twierdzą, że czasem wykonuje się nawet po 15 serii na partę ciała, jednakże włosy są w stanie odrosnąć całkowicie w ciągu roku. Jeśli zależy nam na stałym efekcie depilacji, wówczas najlepszym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z medycznego lasera diodowego. Jest on w stanie wytworzyć monochromatyczną, silną wiązkę światła. Energia po chwili dociera do włosa, a właściwie do cebuli i macierzy włosa. W konsekwencji włos jest usunięty, a jego odrośnięcie jest bardzo mało prawdopodobne, a wręcz niemożliwe.

Dlaczego usunięcie wszystkich włosów na jednym zabiegu nie jest możliwe?

Co ile tygodni depilacja laserowa?
Co ile tygodni depilacja laserowa?

Część osób z pewnością zastanawia się nad tym, dlaczego za pomocą jednego zabiegu nie jesteśmy w stanie usunąć wszystkich włosów. Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że na naszym ciele znajduje się nawet 5 milionów mieszków włosowych. Z każdego elementu wyrasta jeden włos. Jeśli zależy nam na tym, aby odpowiedzieć na pytanie postawione w tym akapicie, warto wcześniej poznać cykle związane ze wzrostem włosa. Składa się on z trzech różnych etapów. W pierwszym z nich włos wzrasta, w drugim obumiera, natomiast w trzecim spoczywa. Na podstawie badań wywnioskowano, że wcześniej wspomniane światło medycznego lasera jest w stanie usunąć te włosy, które są w fazie wzrostu. Tylko w takim przypadków energia danego lasera jest bezpieczna dla człowieka, jednakże jest w stanie dotrzeć do dna włosa, dzięki czemu skutecznie usuwana jest macierz włosa i brodawka. Jeśli chodzi o pozostałe włosy, które są w fazie odpoczynku czy też obumierania, to są one niestety odporne na laser. Dlatego też należy poczekać, aż przejdą w fazę wzrostu, dopiero wtedy możliwe będzie ich skuteczne usunięcie. Na tej podstawie można wywnioskować, że kilkukrotne powtórzenie tego zabiegu jest niemalże obowiązkowe, jeśli zależy nam na bezpowrotnym usunięciu owłosienia. Nie możemy zapominać o tym, że nasz organizm regeneruje się, dlatego też niektóre brodawki włosowe być może będą się odnawiać. Prowadzi to do konieczności powtórzenia zabiegu.

Kiedy efekty depilacji laserowej są zauważalne?

Część osób zastanawia się, kiedy tak właściwie efekty depilacji laserowej staną się zauważalne. Otóż okazuje się, że efekt usuwania owłosienia za pośrednictwem lasera już po pierwszym zabiegu jest w pewnym stopniu widoczny. Kiedy wykonamy laseroterapie, wówczas przez około 2 tygodnie z naszej skóry wypadają włosy. Przykładowo depilacja bikini i pach widoczna jest po dwóch tygodniach, jednakże w przypadku nóg konieczne jest zaczekanie około 3 tygodni. Należy pamiętać o tym, że zabiegi wykonywane są w seriach 4-5 cykli zabiegowych, które odbywają się w pewnych odstępach czasowych- zależne są od partii ciała. Zachowanie odstępów czasowych wynika z tego, że każdy włos może znajdować się w trzech różnych fazach, o czym wspominaliśmy już w poprzedniej części artykułu. Depilacja laserowa jest zalecana w sposób szczególny dla osób, które raz na zawsze chciałyby pozbyć owłosienia bezboleśnie i zapomnieć o regularnej depilacji.

Poznaj koniecznie:

Na jak długo wystarczają efekty depilacji laserowej?

Kiedy już wykonamy zabieg depilacji laserem, wówczas po około 2 tygodniach nasze włoski zaczną wypadać. To właśnie wtedy nasza skóra będzie gładka i doskonale prezentować się pod względem wizualnym. Co ciekawe, już po kilku kolejnych tygodniach owłosienie ponownie pojawi się na skórze. Wynika to z tego, że światło lasera działa na poszczególne włoski, które to znajdują się w fazie wzrostu, o czym pisaliśmy we wcześniejszej części. Depilacja laserowa dożywotnio usuwa owłosienie, jednakże jest to proces długotrwały- warto wziąć to pod uwagę. Może się jednak zdarzyć, że po kilku latach cebulki mogą się zregenerować, co oznacza, ze konieczne będzie ponowne przeprowadzenie zabiegu. Jest on zupełnie bezbolesny, dlatego też z pewnością będzie komfortowy.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl