Co jest potrzebne do stylizacji paznokci?

W dzisiejszych czasach kobiety ogromną uwagę przykuwają do dbania o wygląd dłoni i paznokci, bowiem to właśnie one świadczą o tym, jak jesteśmy spostrzegani przez inne osoby. Co jest potrzebne do stylizacji paznokci? Czym jest stylizacja paznokci? Jakie podstawowe rodzaje stylizacji paznokci możemy wyróżnić? Dlaczego lakiery hybrydowe to rozwiązanie godne uwagi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest stylizacja paznokci?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie stylizacji paznokci, moglibyśmy dojść do wniosku, że są to czynności mające na celu poprawę wyglądu płytki paznokcia. Jest to bardzo szerokie pojęcie, w którego skład wchodzi kilka czynności, takich jak chociażby przedłużanie, odnowa, uzupełnienie, utwardzenie, rekonstrukcja, hybrydowy manicure, zdobienie, czy też skorzystanie z kolorowego żelu.

Ta pierwsza polega na tym, iż specjalistki przedłużają naturalne łoże płytki, korzystając ze specjalnego szablonu, ewentualnie tipsa. Uzupełnienie to usługa, dzięki której możliwe jest uzupełnienie powstałego odrostu. Czynność polega na skróceniu paznokcia do pożądanej długości, usuwamy 30% starej masy, a następnie dokładamy ją w miejsce odrostu, a na całość nakładany jest nabłyszczający żel.

Manicure hybrydowy to usługa, z której skorzystają osoby mogące pochwalić się naturalnymi paznokciami. Całość polega na tym, że korzysta się ze specjalnego żelu hybrydowego, który składa się zarówno z tradycyjnego lakieru, jak i specjalnego żelu, który charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością. Wiele kobiet korzysta także z możliwości zdobienia. Cały proces polega na tym, aby usunąć skórki, a także w odpowiedni sposób opiłować paznokcie. Ostatnim etapem jest nałożenie specjalnej masy, a także dołożenie interesujących ozdób.

Podstawowe rodzaje stylizacji paznokci

Co jest potrzebne do stylizacji paznokci?Istnieją trzy najpopularniejsze rodzaje stylizacji paznokci. To, na jaki się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji, a także od tego, ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić. Największą popularnością cieszy się manicure hybrydowy. Jest to zabieg bardzo podobny do tego z wykorzystaniem tradycyjnego lakieru. W tym przypadku jednak korzysta się ze specjalnych kosmetyków, które charakteryzują się żelową konsystencją. Musimy ją utwardzić, korzystając z lampy UV. Zaletą tego rozwiązania jest ponadprzeciętna wytrzymałość, która wynosi nawet 3 tygodnie.

Kolejnym rodzajem jest manicure żelowy. Zalecany jest tym wszystkim tym, którzy posiadają krótkie i słabe paznokcie, mające tendencje do łamania się. Aby wykonać paznokcie żelowe, korzysta się ze specjalnego żelu, który aplikowany jest na przygotowaną płytkę paznokciową. Następnie używa się lampy UV, dzięki czemu cała konstrukcja utwardzi się. Trzecim rodzajem jest manicure japoński. Jest to zabieg, który ma za zadanie zregenerować paznokcie. W konsekwencji charakteryzują się one mocnym nabłyszczeniem, a także zadbanymi skórkami. W tym celu usuwa się skórki na płytce paznokciowej, a w późniejszym czasie w paznokcie wciera się specjalną pastę. Na końcu nakłada się serum lub oliwkę- mają za zadanie nawilżyć i odżywić paznokcie.

Lakiery hybrydowe – dlaczego jest to rozwiązanie godne uwagi?

Lakiery hybrydowe to produkty, które wybierane są przez coraz większą liczbę kobiet. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bowiem charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością. Dodatkowo są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, jak i również na odpryski. W konsekwencji nawet podczas codziennych czynności kobieta nie musi obawiać się, że jej paznokcie będą wyglądały nieatrakcyjne. Warto wspomnieć o tym, że lakiery hybrydowe są bardzo łatwe do aplikacji. Wystarczy posiadać odpowiednią ilość czasu, a także kilka niezbędnych produktów. 

Stylizacja paznokci – co jest potrzebne?

Stylizacja paznokci nie jest skomplikowanym procesem, jednakże wymaga pewnej ręki, doświadczenia, a także odpowiednich przedmiotów i urządzeń. Nie obędzie się bez lampy UV/LED. Lakiery bowiem nie wysychają i należy je odpowiednio utwardzić. Istotny jest pilnik, dzięki któremu możemy nadać odpowiedni kształt paznokciom. Kolejnym narzędziem jest bloczek polerski, który umożliwia zmatowienie płytki paznokci. W konsekwencji przyczepność bazy znacznie się zwiększa. Nie w sposób nie wspomnieć o patyczkach drewnianych i cążkach- odsuwanie i wycinanie odstających skórek już nigdy nie będzie problematyczne. Warto zaopatrzyć się w waciki bezpyłowe i cleaner. Te pierwsze usprawnią oczyszczanie płytki, jeśli dojdzie do jej zmatowienia, nie pozostawiając przy tym żadnego pyłu, natomiast cleaner oczyszcza i odtłuszcza skórkę. Do stylizacji paznokci niezbędna jest baza do lakierów hybrydowych, a także sam lakier hybrydowy. Jednym z ostatnim elementów jest top, który ma za zadanie zabezpieczanie koloru, a także nadanie pożądanego blasku. Nie zapominajmy o płynie do dezynfekcji, który powinien być stosowany zarówno przed, jak i po stylizacji.