Ocieplenie poddasza pianką

Ocieplenie poddasza pianką – natryskowe ocieplanie przy wykorzystaniu poliuretanowej pianki, staje się coraz bardziej rozpowszechnione z każdym rokiem. Osoby, które budują jednorodzinne domki albo remontują starsze budynki doceniają jej uszczelniające właściwości, niemniej jednak to rozwiązanie nie za każdym razem się sprawdzi. Warto dowiedzieć się, jakie mogą być plusy oraz minusy poliuretanowej pianki. Jeżeli poszukujemy odpowiedniej firmy, która zajmie się wykonaniem ocieplenia w naszym domu, warto skorzystać ze specjalnych wyszukiwarek w internecie. Po tym, jak wypełnimy krótki formularz, uzyskamy dostęp do najlepszych na rynku ofert. 

Ocieplenie wykonane z użyciem poliuretanowej pianki w wielu przypadkach sprawdza się wręcz idealnie. Najczęściej wykonywane jest ocieplenie na poddaszu za pomocą poliuretanowej pianki, niemniej jednak możemy z niej skorzystać również w innym celu. Pianka PUR jest bardzo lekka, doskonale uszczelnia i nie jest zbyt trudna w zamontowaniu. 

Pianka uszczelniająca – rodzaje 

Piankę uszczelniającą można podzielić na zwartokomórkową oraz otwartokomórkową. Ta druga posiada strukturę przypominającą wyglądem gąbkę. Nie przepuszcza w ogóle wody i posiada doskonałe termoizolacyjne właściwości, niemniej jednak przepuszcza parę wodną, dzięki czemu nie powstaje pod jej powierzchnią grzyb. Jest bardzo lekka, zatem możemy ją rozporządzać na deskowaniu pod powierzchnią dachu. Pianka zamknięto komórkowa jest twardsza i nadaje się znacznie lepiej do użycia na zewnątrz. 

Plusy pianki poliuretanowej – zmniejszone koszty ogrzewania

Ocieplenie poddasza piankąPlusy pianki poliuretanowej będzie trudno wymienić. Lista jest tutaj naprawdę spora, a na pierwszym jej miejscu znalazła się informacja, iż ma ona bardzo dobre termoizolacyjne właściwości. Są lepsze, aniżeli w przypadku styropianu albo wełny mineralnej, zbliżone zaś do polistyrenu. Dlatego zatem rozwiązanie to zbiera tak dużo dobrych opinii. Dzięki temu w wysokim stopniu można uszczelnić wszelkie cieplne mostki oraz inne miejsca, przez które ucieka nadmiar ciepła. To idealnie sprawdzi się nie tylko latem, ale także zimą – z jednej strony poliuretanowa pianka nie pozwoli na uciekanie ciepłego powietrza, z drugiej zaś nie dopuścić do przeniknięcia zbyt gorącego powietrza do domu z uruchomioną klimatyzacją. 

To sprawia właśnie, iż rachunki za opał czy prąd będą o wiele niższe. Brak mieszania się różnych temperatur i powietrza pozwala na utrzymanie pracy grzewczych urządzeń czy też klimatyzacji na takim samym poziomie. Eliminacja zbędnej utraty ciepła (albo zimna), jest najlepszą metodą na duże oszczędności. Odpowiednia organizacja izolacji natryskowych, umożliwia zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem nawet do 50 procent. 

Pianka wysokoprężna jest łatwa w montażu

Kolejnym sporym plusem użycia poliuretanowej pianki, jest prostota jej montowania. Polega ona na rozpylaniu pianki, która szybko zwiększa objętość oraz w szybki sposób się utwardza. Dlatego natryskowe ocieplanie trwa dosyć krótki czas. Pianka działa szybciej, aniżeli ocieplanie styropianem czy wełną. 

Poliuretanowa pianka również, idealnie sprawdzi się przede wszystkim na poddaszu. Ocieplanie poddasza za pomocą pianki poliuretanowej https://ocieplanie-dachow.com.pl/ jest proste, gdyż możliwe jest wykonanie tego z pewnej odległości, zatem nie ma kłopotów z rozkładaniem surowca pod skosem i w ciasnych lokalizacjach na poddaszu. 

Paroprzepuszczalność jako kolejny plus pianki poliuretanowej

Piankę poliuretanową, stosuje się również nierzadko z uwagi na jej paroprzepuszczalność. Znaczy to tyle, iż materiał ten przepuszcza wodę i umożliwia oddychanie podłoża, niemniej jednak sam nie podlega nasiąkaniu. To bardzo dobre rozwiązanie – pianka nie robi się zbyt ciężka i nie traci własnych właściwości po skontaktowaniu się z wilgocią. Równocześnie odprowadza nadmiar wody z podłoża na zewnątrz. Nie musimy się zatem obawiać, na przykład o pojawienie się grzyba albo pleśni. 

Pianka poliuretanowa – jakie ma wady?

Bardzo obszerna lista plusów, nie może nas zwodzić – pianka poliuretanowa posiada również pewne minusy. I jest ich niestety całkiem sporo. Dobre opinie muszą się niestety zmierzyć z faktem, iż jest ona łatwopalna. Znacznie bezpieczniejsza od niej, będzie zdecydowanie mineralna wełna, która stanowi niepalny surowiec, jest zatem dosyć niebezpieczna. 

Poza tym do wad na pewno, zaliczają się także ceny pianki poliuretanowej. Z całą pewnością sama wysokoprężna pianka, nie jest zbytnio droga, ale jej zamontowanie może naprawdę sporo nas kosztować. Zalecane jest zastosowanie pianki mającej grubość minimum 18 cm, jednakże jest to koszt ok. 80 złotych za metr kwadratowy. Dlatego też sporo osób bierze pod uwagę niższe warstwy izolacji, z uwagi na co pianka nie spełnia swojej roli. Warto poczynić inwestycje, nawet jeżeli ceny wydają się być bardzo wysokie i zaufać odpowiednim specjalistom https://www.ocieplanie-dachow.waw.pl/ . Tylko odpowiednio zrobiona izolacja za pomocą pianki, będzie się doskonale sprawdzała. Poszukajmy też dobrej ekipy, która zajmie się wykonaniem takiego zadania. Zrobienie tego samodzielnie, nie jest wcale takie proste.