Implanty dentystyczne Szczecin

Implanty dentystyczne Szczecin to zamienniki korzeni, które stanowią solidną podstawę dla zębów stałych lub protez ruchomych dopasowanych do Twoich naturalnych zębów. Wprowadzane są chirurgicznie do kości szczęki, gdzie służą jako korzenie brakujących zębów. Zainstalowane implanty dentystyczne zapewniają naturalny wygląd pod względem kształtu i koloru. Czy czujesz naturalny żucie z implantem? Tak, dają naturalne odczucie żucia ze względu na ich naturalną funkcję zębów i tkanek.

Szczecińskie implanty zębowe

Wszczepienie implantów stomatologicznych w Szczecinie odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu podczas zabiegu nie odczujesz bólu. Jednak po zabiegu może wystąpić niewielki dyskomfort, co jest normalne i łatwe do opanowania za pomocą leków przeciwbólowych.

Rodzaje implantów dentystycznych pozwalają na rozwiązanie takich problemów jak:

 • Wymień jeden lub więcej zębów.
 • Przywraca estetykę i funkcję żucia w przypadku skrajnej utraty zębów.
 • Pozbądź się bezzębia – brak wszystkich zębów w górnym/dolnym rzędzie.
 • Dla niektórych osób implanty dentystyczne to wygodny sposób na przywrócenie pięknego, zdrowego uśmiechu. Niektórzy pacjenci nie mają przednich zębów, dlatego nie wolno im nosić tradycyjnych protez.

Kto nie może mieć implantów dentystycznych:

 • U osób z pewnymi schorzeniami proces gojenia się rany jest trudny.
 • Kobieta w ciąży.
 • Osoby poniżej 18 lat
 • Osoby z łagodnymi wyrostkami zębodołowymi.

Zabieg ten można wykonać tylko u pacjentów z dobrą jamą ustną, dlatego bardzo ważne jest posiadanie zdrowych zębów, likwidacja ubytków i krwawiących dziąseł. Przed wszczepieniem implantów stomatologicznych w Szczecinie dentysta przeprowadzi kompleksowe badanie, pomoże uporządkować jamę ustną, a następnie wymyśli plan działania.

Skuteczność implantów zębowych w Szczecinie

W przeciwieństwie do tradycyjnych uzupełnień, implanty dentystyczne w Klinice Implantologii https://doboszimplanty.pl są umieszczane bez przyczepienia do sąsiednich zębów. Utrzymujesz poprzedni stan, obciążenie szczęki jest znormalizowane, a tkanka kostna zostaje wzmocniona.

Zalety i wady implantów dentystycznych

Przed zainstalowaniem implantów zębowych w Szczecinie należy zważyć ich plusy i minusy. Pacjenci podkreślają następujące korzyści:

   • Nie jest wymagana ścisła dieta. Na początku implant się zakorzeni, ale potem możesz jeść pokarmy stałe, tak jak w przypadku naturalnych zębów.
   • To nie ma znaczenia. Sztuczne zęby doskonale zastępują własne zęby, dzięki czemu nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich elementów.
   • Cechy estetyczne. Możesz dobrać kolor i kształt tak, aby sztuczne elementy idealnie uzupełniały zęby.
   • Wygoda. Przyzwyczajenie się do protez zajmuje 2-3 dni, po czym nie są już ciałami obcymi.
Implanty dentystyczne Szczecin
Implanty dentystyczne Szczecin

Kolejną zaletą jest to, że implanty dentystyczne www.implanty-zebow-szczecin.eu wytrzymują nawet 20 lat. Na ten termin mają wpływ zasady higieny jamy ustnej, jakość wykonywanych zabiegów oraz Twoje cechy fizyczne.

Implantologia stale się poprawia i pojawiają się nowe typy implantów, zmniejszające liczbę defektów. Nadal istnieją pewne wady, w tym ryzyko, że nadal jest to zabieg chirurgiczny. Proces gojenia ran pooperacyjnych i wszczepiania ciał obcych zajmie trochę czasu, podczas którego konieczne jest stosowanie się do zaleceń lekarza stomatologa. Ponadto implanty dentystyczne kosztują więcej niż ta sama odbudowa.

Jakie są rodzaje implantów zębowych w Szczecinie?

Dentyści z gabinetu stomatologii https://doboszimplanty.pl/cennik/ wybierają implanty dentystyczne w oparciu o stan jamy ustnej i cechy osobiste. Zaleca się jednak, abyś sam potrafił rozróżnić główne typy implantów dentystycznych.

Cechy profilowanych typów implantów:

   • podobny do korzenia. Przypomina korzonki zęba. Przeznaczony jest do wkręcania w podbródek. Ten implant jest trwały, łatwy w montażu i ma pożądaną grubość kości.
   • płytkowy. Ma formę płytki z przymocowanymi do niej cienkimi szpilkami. Odpowiedni dla pacjentów z cienkimi kośćmi szczękowymi. W porównaniu do poprzedniego typu jest to materiał warstwowy, ale przyzwyczajenie się do niego trwa znacznie dłużej.
   • podstawowy. Jest to implant w kształcie litery T, który dentysta wkręca w głębokie warstwy kości. Jest bardzo odpowiedni dla osób z niską masą kostną szczęki.

Zgodnie z zasadą instalacji, jakie są rodzaje implantów zębowych w Szczecinie?

W implantologii konieczne jest uwzględnienie terminu operacji w zależności od stopnia interwencji chirurgicznej. Weź również pod uwagę czas gojenia implantu.

Zgodnie z zasadą instalacji istnieją 4 rodzaje implantów dentystycznych:

   • Lekarz dentysta przygotowuje łożysko żuchwy, a następnie wprowadza do niego niepodzielną strukturę. Po 1-7 dniach można założyć komplet tymczasowych protez, a następnie zastąpić je protezami stałymi.
    dwa etapy. W pierwszym etapie korzeń implantu zębowego wprowadzany jest do tkanki kostnej. Po całkowitym wygojeniu dentysta zakłada protezę od góry.
   • Bezpośrednie umieszczenie implantu. Po usunięciu zęba w powstałym otworze umieszczana jest struktura implantu.
   • Opóźniona implantacja. Najpierw usuwa się ząb, oczekuje się, że rana się zagoi, a okostna jest całkowicie zagojona przed wprowadzeniem implantu. Czas pomiędzy usunięciem naturalnych składników zęba a wprowadzeniem sztucznego zęba wynosi 6-8 miesięcy.

Podczas konsultacji przed wszczepieniem implantów zębowych w Szczecinie każdy element zabiegu jest omawiany z pacjentem, wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt i sprawdzone materiały, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny.