Implanty przeciwwskazania – o tym musisz wiedzieć!

Implanty przeciwwskazania – o tym musisz wiedzieć! O implantach zębowych już słyszał praktycznie każdy, aczkolwiek w dalszym ciągu nie każdy wie, z czym implanty zębowe tak na prawdę się wiążą. Otóż przede wszystkim należy powiedzieć, że implantami zębowymi określa się nic innego, jak w szczególności tworzywo sztuczne, którego zadaniem jest zastępowanie naszych naturalnych zębów, w przypadku, gdy je utracimy z różnych przyczyn.

Implanty przeciwwskazania - o tym musisz wiedzieć!
Implanty przeciwwskazania – o tym musisz wiedzieć!

O implantach zębowych trzeba również powiedzieć jeszcze to, że mimo tego, iż jest to swojego rodzaju tworzywo sztuczne to jest to w szczególności tworzywo bezpieczne dla naszego organizmu oraz stałe, które nie przyczynia się do przemieszczania podczas spożywania jakichkolwiek posiłków, bądź podczas rozmowy z innymi osobami. Implanty zębowe są również o tyle charakterystyczne, że w chwili obecnej są do ich produkcji wykorzystywane w dużej mierze takie tworzywa, które przypominają naturalne zęby.

W związku z tym ich zastosowanie nie będzie się wiązało pod jakimkolwiek kątem z tym, że osoba trzecia, podczas rozmowy z nami, będzie w stanie rozróżnić, że zęby wszczepione nie są naszymi naturalnymi zębami. I trzeba przyznać, iż w chwili obecnej należy to uznać za znaczący postęp w dzisiejszej medycynie, jeżeli chodzi o medycynę estetyczną odnoszącą się do jamy ustnej. I to właśnie dlatego, w niniejszym artykule postanowiliśmy przedstawić Państwu kilka kluczowych informacji odnośnie samych implantów zębowych, ale również odnośnie kwestii odnoszącej się do przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego zabiegu, jakim jest wszczepienie implantów zębowych. Mamy nadzieję, iż informacje przez nas przedstawione okażą się dla Państwa bardzo pomocne.

Dlaczego warto zastosować implanty zębowe?

Implanty zębowe warto zastosować z wielu przyczyn, ale przede wszystkim warto dlatego, że:

  • implanty zębowe przyczyniają się do odzyskania pięknego oraz estetycznego uśmiechu
  • implanty zębowe przyczyniają się do zwiększenia pewności siebie i uczucia komfortu
  • implanty zębowe powodują, że nasze zdrowie ulega znaczącej poprawie
  • implanty zębowe sprawiają, że nasz twarz ulega proporcjonalnym kształtom
  • implanty zębowe przyczyniają się do tego, że nasza wada zgryzu zostaje skorygowana, jak również nasza wada wymowy ulega eliminacji

Kwestia odnosząca się do bezpieczeństwa implantów zębowych

Implanty zębowe są bezpieczne dla naszego zdrowia, jeżeli nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do ich montażu, jak również jeżeli w pełni stosujemy się wskazań lekarskich po dokonanym przez specjalistę stomatologicznego zabiegu. Natomiast, jeżeli zataimy pewne fakt odnośnie tego, że niektóre przeciwwskazania wykluczają nas z takiego zabiegu to musimy liczyć się w dużej mierze z tym, iż powstaną różne powikłania zdrowotne, jak również z tym, że wszczepione implanty się do naszego organizmu w ogóle nie przyjmą.

Co trzeba w szczególności zakwalifikować do głównych przeciwwskazań odnośnie przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów zębowych?

Do głównych przeciwwskazań odnośnie przeprowadzenia zabiegu odnoszącego się do wszczepienia implantów zębowych trzeba zaliczyć między innymi: występowanie chorób nowotworowych, występowanie choroby wieńcowej, występowanie chorób związanych z układem krążenia, pojawienie się chorób związanych z sercem, pojawienie się chorób związanych z nadciśnieniem, pojawienie się choroby AIDS, borykanie się z problemem zdrowotnym związanym z chorobą dziąseł, jak również borykanie się z problemem zdrowotnym związanym z tkanką kostną w jamie ustnej.

Trzeba też powiedzieć, iż do pozostałych przeciwwskazań należy w szczególności zaliczyć sytuację, podczas której dany pacjent jest uzależniony od narkotyków, jest uzależniony od wyrobów alkoholowych, jak również gdy jest uzależniony od substancji nikotynowych. Można w większości sytuacji również się spotkać z takim przypadkiem, że większość lekarzy stomatologów jest skłonna odmówić przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów zębowych w sytuacji, gdy pacjent jest zbyt młody. A wpływ na takie zjawisko ma przede wszystkim to, iż w takiej sytuacji istnieje zbyt duże ryzyko niepowodzenia takiego zabiegu.

Czy istnieje możliwość uczucia bólu podczas zabiegu wszczepiania implantów zębowych?

Podczas wszczepiania implantów zębów w klinice dr Pawła Dobosza nie ma możliwości, aby dany pacjent czuł jakikolwiek ból. A dzieje się tak dlatego, ponieważ w trakcie przeprowadzania takiego zabiegu wykorzystywane są w chwili obecnej wyłącznie najbardziej innowacyjne metody, które powodują, iż każdy pacjent ma możliwość czuć się w pełni komfortowo, podczas gdy zostają mu wszczepiane implanty zębowe. Oprócz tego zostaje zastosowane stosowne znieczulenie, które daje gwarancję tego, iż nawet najbardziej wyczulony na ból pacjent, takiego bólu czuć na pewno nie będzie. I to właśnie głównie z tego powodu, tak duża ilość osób z roku na rok decyduje się na wykonanie takiego zabiegu.

Dlaczego implanty zębowe są drogie?

Należy powiedzieć, że owszem, implanty zębowe są drogie, ale w przeciwieństwie do lat poprzednich są o wiele tańsze. Na cenę składa się przede wszystkim wynagrodzenie lekarza przeprowadzającego dany zabieg, jak również zużycie narzędzi potrzebnych do tego celu.