Masaż tajski

Masaż tajski – zdecydowana większość z nas przynajmniej raz w życiu miała masaż. Jednak w większości przypadków są to masaże nieprofesjonalne wykonywane przez członków najbliższej rodziny. Jednocześnie wysokiej jakości masaż można wykonać w profesjonalnym gabinecie pod okiem doświadczonej masażystki. Jednym z polecanych profesjonalnych masaży jest masaż tajski. Warto wiedzieć, komu polecany jest ten rodzaj masażu. Warto też wiedzieć, co tak naprawdę oznacza ta technika masażu.

Co to jest masaż tajski?

Pojęcie masażu tajskiego nie jest znane wszystkim. Często określa się ją mianem jogi leniwego mężczyzny. Warto zauważyć, że na Dalekim Wschodzie ta metoda masażu ma ponad dwa tysiące lat historii. Nazywa się to masażem głębokim i polega na wywieraniu nacisku na różne części ciała. Podczas masażu tajskiego osoba poddawana masażowi rozciąga również mięśnie. Ale to nie koniec. Masaż ten ma również pozytywny wpływ na nasz umysł. Dzięki temu jesteśmy spokojniejsi i mniej zestresowani. Masaż ten należy wykonywać w profesjonalnym gabinecie masażu. W przeciwnym razie przemówienie nie będzie pozytywne. Na szczęście coraz więcej salonów oferuje masaże Warszawa. Doświadczona masażystka z pewnością wie, jak powinien wyglądać zabieg tego masażu. Jeśli więc nie mamy zaufania do jakiegoś biura, lepiej znaleźć kogoś innego. Warto też zwrócić uwagę na to, co klienci mówią o poszczególnych masażystkach. Im więcej pozytywnych recenzji ma dany specjalista, tym większe szanse, że masaż zostanie wykonany w miłej atmosferze i będzie profesjonalny. Z drugiej strony należy unikać masażystów, którzy mają wiele negatywnych opinii. Wtedy jest spora szansa, że ​​rozczarujemy się masażem tajskim. Nikt nie lubi wydawać pieniędzy na bezużyteczne rzeczy. Ponadto niewłaściwy masaż może zaszkodzić osobie otrzymującej masaż.

Dla kogo odpowiedni jest masaż tajski?

Masaż tajski jest bardzo popularny. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest to bardzo przyjemny proces i satysfakcjonujący wynik. Należy również pamiętać, że masaż tajski może pomóc w walce z niepełnosprawnością psychiczną i fizyczną. Polecany dla osób młodych i w średnim wieku. Może być również dobry dla niektórych osób starszych. Coraz większą popularnością cieszą się wieczory panieńskie SPA, a to także doskonała okazja do masażu tajskiego. Jednak przed podjęciem decyzji o wykonaniu tego masażu warto wiedzieć, jakie są wskazania i przeciwwskazania. Jeśli chodzi o wskazania, będą to: zmęczenie, bóle mięśni i przewlekły stres. Niestety masaż tą techniką ma też pewne przeciwwskazania. Generalnie masaż tajski nie jest zalecany kobietom w ciąży. Przedstawiciele płci pięknej muszą poczekać na postanowienie, aby otrzymać taki masaż. Ponadto niektóre zmiany skórne, guzy oraz zapalenie żyły mogą stanowić przeciwwskazanie do masażu. Niektóre przeciwwskazania są tymczasowe, ale niestety niektóre są trwałe. Warto za każdym razem omówić ten temat z masażystką.

Ceny i kursy masażu tajskiego

Masaż tajski
Masaż tajski

Wiele osób chcących poznać masaż tajski obawia się, że będzie on kosztowny. Trudno jednak odpowiedzieć na pytanie o cenę masażu tajskiego. Zależy to od wielu różnych rodzajów czynników. Po pierwsze trzeba pamiętać, że im większe miasto, tym wyższa cena. Masaż tajski w Warszawie czy Krakowie będzie droższy niż masaż tajski w Rzeszowie. Wynajęcie biura w dużym mieście jest droższe. Warto też pamiętać, że cena masażu uzależniona jest od doświadczenia masażystki. Jednak z reguły cena za 60-minutowy masaż waha się od 100 do 250 zł. Zanim więc zdecydujemy się na wyjazd do konkretnego biura, przyjrzyjmy się różnym ofertom. W przeciwnym razie istnieje duża szansa, że ​​wybierzemy niekorzystną ekonomicznie ofertę. Warto zaznaczyć, że podczas sesji można wykonać tajski masaż stóp. Masowane będą również plecy, nogi i ramiona. Wiele jednak zależy od techniki pracy danej masażystki. Skonsultuj się z masażystką, jeśli chcesz się zrelaksować i rozciągnąć określony obszar. Warto przeprowadzić takie rozmowy przed operacją. W przeciwnym razie możemy być rozczarowani i niezadowoleni z procesu masażu. Jak wszyscy wiemy, nikt nie lubi wydawać pieniędzy na rzeczy, które nie są ani skuteczne, ani przyjemne. Kupony na masaż tajski to wspaniały prezent dla najbliższych. Jeśli nasza ukochana osoba jest wykończona i potrzebuje odprężenia, świetnie jest zaproponować mu taki masaż. Oczywiście należy najpierw ustalić, że dana osoba preferuje tę formę fizycznego relaksu. Masaż tajski wykonywany jest w atrakcyjnym wizualnie środowisku relaksacyjnym dla zmysłów.