Ortodonta we Wrocławiu cennik

Ortodonta we Wrocławiu cennik: korekcja zgryzu i niewspółosiowości zębów to zadanie ortodonty, który przy pomocy specjalnych struktur ortodontycznych pomoże przywrócić piękno twarzy, przywrócić funkcję żucia i mowę. Specjalista pomoże poprawić oddychanie przez nos, a także prawidłowe ułożenie języka, wyrównanie zębów i pozbycie się złych nawyków. Przy umawianiu wizyty u ortodonty cennik pojawi się przed gabinetem lekarskim, a koszty leczenia można również sprawdzić na stronie internetowej.

Diagnoza przed leczeniem ortodontycznym we Wrocławiu – cennik badań

Przed rozpoczęciem leczenia każdy pacjent jest badany i otrzymuje diagnozę, porady i zalecenia oraz wszelkie niezbędne wyjaśnienia dotyczące nadchodzącego leczenia. Zawiera porady, jak pozbyć się złych nawyków powodujących wady zgryzu. Ortodonta określi możliwość korekcji zgryzu odpowiednimi aparatami ortodontycznymi, czas trwania leczenia oraz opcje (metalowe, ceramiczne, szafirowe, nakładkowe, płytowe).

Odwiedź ortodontę w cenniku badań diagnostycznych we Wrocławiu:

 • Konsultacja ustna + Tomografia komputerowa – 300 zł.
 • Obraz 3D szczęki i żuchwy – 300 zł.

Planowanie leczenia ortodontycznego we Wrocławiu

Po wizycie u ortodonty zostanie opracowany i opublikowany szczegółowy plan całego okresu leczenia, w którym ortodonta opisze rodzaj wady zgryzu, nakreśli harmonogram wizyty oraz najlepsze terminy i etapy leczenia oraz wyjaśni typ wybrany do leczenia struktury ortodontycznej. Opcje korekcji zgryzu to stałe aparaty ortodontyczne, nieusuwalne struktury, które można leczyć aparatami metalowymi, estetycznymi i lingwalnymi.

Poznaj inne usługi:

Aparaty ortodontyczne mogą być również bezligaturowe i bezligaturowe, które z kolei mogą być przedsionkowe (po zewnętrznej stronie zębów) i językowe (na wewnętrznych powierzchniach zębów). Aparaty metalowe są obecnie najpopularniejszą metodą korekcji zgryzu i wyrównania zębów, ponieważ same aparaty charakteryzują się wytrzymałością, ruchomością łuku (brak podwiązania), doskonałymi metrykami czasu leczenia równolegle do wyników oraz kompaktowym systemem. Aparaty metalowe to niezawodna i sprawdzona technika leczenia i korygowania wad zgryzu od 12 roku życia.

Ortodonta we Wrocławiu cennik
Ortodonta we Wrocławiu cennik

U ortodonty we Wrocławiu cennik aparatów ortodontycznych stałych obejmuje:

   • Metal – Około 1900 zł za łuk.
   • Metal – Dwie kokardki około 3800zł.
   • Szafir – ok. 2900 zł za łuk.
   • Szafir – Dwie kokardki ok. 5 700 zł.

Podstawową opcją są metalowe szelki. Natomiast aparaty kosmetyczne to również aparaty służące do leczenia i korekcji wad zgryzu, a czas leczenia korekcji ustawienia zębów jest nieco dłuższy w porównaniu z systemami metalowymi (w niektórych przypadkach). Urządzenia kosmetyczne mogą być: ceramiczne, szafirowe, plastikowe. Wszystkie pasują do głównego odcienia szkliwa z wysokim stopniem urody. Jednak ortodonci mogą odpryskiwać z powodu nieostrożności i nieprzestrzegania zaleceń. W takim przypadku wspornik należy wymienić na nowy. Aparaty Sapphire są wykonane ze sztucznego szafiru, przezroczystego materiału połączonego dość cienkimi łukami, które z kolei mogą być wykonane z ciemnych lub jasnych materiałów.

Ortodonci we Wrocławiu – Cennik aparatów ortodontycznych wymiennych

Dzieci – ok 700 zł.
Trenażer Funkcjonalny – ok. 650 zł.
Kokarda na język – ok. 8000 zł.
Dwa łuki po stronie językowej – ok. 16.000 zł.

Leczenie Ortodontyczne Wrocław – cennik nakładek

Zawsze jest najbardziej estetyczne i niewidoczne leczenie w ortodoncji, leczenie kryjące. Nakładki Invisalign są całkowicie przejrzyste, bezbarwne i niewidoczne. Dokładnie powtarzają kształt uzębienia, wyrównują zęby i prostują kształt uzębienia płynnie, delikatnie i stopniowo. Główną zaletą nakładek jest to, że są niewidoczne, można się uśmiechać, swobodnie jeść i dbać o codzienną higienę jamy ustnej.

Cennik systemu nadrzędnego:

Invisalign Express – ok. 6500 zł.
Invisalign Lite – ok. 12 000 zł.
Invisalign Full – ok. 18 000 zł.
Oprócz leczenia ortodontycznego, co 4-5 miesięcy wymagana jest profesjonalna higiena jamy ustnej, jako środek przeciwpróchniczy przy noszeniu aparatów ortodontycznych, dodatkowa kontrola przez stomatologa nigdy nie zaszkodzi. Aby utrzymać wyniki po zdjęciu aparatu ortodontycznego i udanym leczeniu ortodontycznym, stosuje się przezroczyste czapki i aparaty, które są mocowane do wnętrza zębów, aby inni ich nie widzieli (uchwyty).

Kiedy potrzebujesz usług ortodonty?

Doświadczony ortodonta może ustalić, czy pacjent jest wskazany do leczenia ortodontycznego dopiero po przeprowadzeniu wywiadu, badania klinicznego, analizy stanu jamy ustnej, wycisków stomatologicznych i prześwietlenia.

Leczenie ortodontyczne może być wymagane w następujących przypadkach:

   • Zgryz dystalny. W tym przypadku siekacze górne wystają znacznie bardziej do przodu niż siekacze dolne.
   • Zgryz krzyżowy. Ponieważ obie strony szczęki są słabo rozwinięte, górne zęby nie opadają lekko przed dolnymi.
   • Dystopijczyk. Zęby dolnego i górnego rzędu są niewspółosiowe i odchylone od normalnej pozycji (odległość, przemieszczenie).
   • Zgryz środkowy. Górna szczęka jest mniej rozwinięta, podczas gdy dolna szczęka wystaje do przodu.
   • Ugryzienie. Gdy szczęki są zamknięte, między górnym i dolnym rzędem zębów są przestrzenie.
   • Choroba zębów. Mowa o ubytkach w uzębieniu, które powstają w wyniku nieprawidłowego ustawienia lub braków w uzębieniu.
   • Ciasny skok. W uzębieniu jest więcej zębów niż w normalnym zgryzie.

Jeśli ktoś boryka się z problemami zgryzowymi, powinien zapisać się na konsultację do ortodonty we Wrocławiu. Po badaniu ortodonta będzie mógł podpowiedzieć, jak skorygować wady.